دیشب اخبار از یه اثر حامد زمانی باعنوان "بگو نه" صحبت میکرد که توی توضیحاتش گفتن باموضوع  اعتیاد هست و چندتا از خواننده های دیگه هم یه همچین اثری رو تولید کردن و شده یه آلبوم که رایگان توزیع شده، نمیگم بی تاثیرِ و نمیگم هم تاثیر گذار به هرحال خوبه که یه همچین حرکتی رو زدند و این خودش امیدوار کننده است.

حالا خیلی برام جالبه که تا میگی اعتیاد همه یاد موادمخدر با اسم های عجیب و غریب میافتن و هیچکس حواسش به این قلیون نام آشنای خودمون نیست!!که دیگه کار از تفریحی کشیدنش واسه بعضیا گذشته!و متاسفانه وقتی میای از مضراتش بگی سریع میگن بابا خودمون میدونیم و من متاسفترم که با این دانستن هاشون دارن به خودشون ضرر میزنن اگه نمیدونستن چیکار میکردن؟!تازه یوقتایی هست که افتخار هم میکنن که هروقت اراده کنی صندوق عقب ماشینشون یه پرس آماده قلیون دارن!! 

البته خب هیچکس دوستنداره معتاد باشه حالا اعتیاد به هرچی که باشه یوقتی واقعا ناخواسته میافتن تواین راه و دیگه همت برگشت ندارن!یا شاید کسی رو ندارن دستگیرشون باشه و توی این منجلاب غرق میشن.

از اون بدتر همین اعتیاد به نت،این اینترنت خودمون(دقیقا صاحبش خودمونیما) این شبکه های اجتماعی... اینا دردشون بیشتر از موادمخدر و موادصنعتیه!!

خلاصه که فکر نمیکنم معتادی باشه که از اعتیاد خودش راضی باشه ان شالله خدا کمکشون کنه و بتونن از این تله بیرون بیان و آگاهی بیرونیا بیشتر بشه که توتله نیافتن!(این تله رو ببینید)

و اینکه خودمون حواسمون باشه این بگو نه واسه وسوسه ها و چشمک های مودم هامون هم هست!